bootstrap table

OD NAŠICH VYSTAVOVATELŮ

Přečtěte si něco zajímavého

Mobirise

Brala jsem to jako nouzovku, při škole jsem si nutně potřebovala přivydělat, abych konečně ulehčila rodičům. Na pohovoru jsem Zákon o pobytu cizinců viděla poprvé v životě, ale zorientovala jsem se v něm celkem přesvědčivě, a tak mi hned druhý den telefonovali, že mě přijmou. Dohodu jsem podepsala v květnu 2013 těsně před bakalářskými státnicemi a doufala jsem, že poloviční úvazek mi umožní kvalitní přípravu. Povedlo se a v tu chvíli mi v práci nabídli plný úvazek na hlavní pracovní poměr a já to vzala.

Nakonec jsem zjistila, že mi tahle práce vůbec nevadí, naopak. Původně jsem sice plánovala najít si po státnicích něco „pořádného“, ale jistota a povaha mého zaměstnání mi dovolovala přizpůsobit si časově další studium i mé koníčky. Výhody tedy převážily nad relativně menším výdělkem, který by byl sice v „pořádném“ zaměstnání nejspíš větší, ale časové zaneprázdnění by s platem úměrně vzrostlo.

Oddělení pobytového správního řízení Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra České republiky vede správní řízení o žádosti o dlouhodobý, přechodný nebo trvalý pobyt cizinců, kteří chtějí žít na území České republiky, a já o těchto žádostech rozhoduji. Mám flexibilní pracovní dobu, takže do práce chodím brzy ráno a odchody si přizpůsobuji, jak se mi to právě hodí. Kdybych chtěla nebo potřebovala, mohla bych pracovat i na zkrácený úvazek.

V průběhu let jsem absolvovala i několikatýdenní „stáž“ na Oddělení pobytu cizinců, které je v denním kontaktu s cizinci, přijímá od nich žádosti o pobyty, eviduje změny např. v rodinném stavu nebo adrese ubytování, snímá cizincům jejich biometrické údaje, vydává jim doklady o pobytu apod. Úplně jiná práce v rozdílném duchu mi příjemným způsobem rozbila kancelářskou rutinu, dokonce ani ta pevná pracovní doba mi nakonec vůbec nevadila. Práce na „náběrčím“ pracovišti totiž ubíhá opravdu velmi rychle, aktivní běh pracovního dne podporují odlišné požadavky rozmanitých cizinců.

A nyní zpět do mé kanceláře. Svou práci si organizuji sama, musím si tedy hlídat běh zákonných lhůt, ale naopak mi po prvním zaučení nikdo nemusí říkat, co mám dělat. Kancelář mám plně klimatizovanou, velká okna s přísunem denního světla mi vyhovují a nedaleký parčík mi umožňuje čerpat síly v krátkých přestávkách, když venčím svého psa. Ano, čtete správně, jsme pet-friendly office! Ludvík není uštěkaný a čistotě jsem ho řádně naučila, takže vstupenku do pelíšku pod stolem v mé kanceláři dostal bez problému.

Odpoledne jdu s Ludvíkem domů a na práci už myslet nemusím, vlastně dokonce nemůžu! Kvůli práci s utajovanými informacemi mi nehrozí, že bych si práci měla brát s sebou domů.

A moje studium? Celé magisterské studium jsem ze zájmu směřovala na migrační a azylovou politiku, diplomovou práci jsem díky svým praktickým znalostem napsala lehce, pomohl mi i snazší přístup k odborníkům daného oboru. I v práci jsem pokročila a nyní se podílím nejen na složení cizinecké komunity v ČR, ale také na výběru nových kolegů a brzy očekávám výjezd na několikaměsíční zahraniční misi.

Chcete se stát mým kolegou? Stavte se u mě na stánku Veletrhu Absolvent a společně najdeme ideální pracovní nebo služební místo i pro Vás!© Copyright 2017 Univerzita Karlova