free bootstrap themes

OD NAŠICH VYSTAVOVATELŮ

Přečtěte si něco zajímavého

Mobirise

SZIF, jak jej neznáte

Víte, co si představit pod zkratkou SZIF? A slyšeli jste ji někdy? Pokud ne, podělíme se s vámi o to, co znamená SZIF pro nás, jeho zaměstnance.

Oficiálně se za zkratkou SZIF skrývá dlouhý (a popravdě, také trochu nepřesný) název: Státní zemědělský intervenční fond. Proč nepřesný? Protože SZIF je jediná akreditovaná platební agentura pro společnou zemědělskou politiku a intervence provádí nyní jen okrajově. Jenže mezi zemědělci i odbornou veřejností je už zkrátka natolik zažitá, že by bylo skoro nemožné ji po letech měnit.

A co tedy přesně děláme? Je toho opravdu „hromada“. Pro představu z rychlíku – staráme se o to, aby české zemědělství fungovalo, to znamená, že v rámci různých programů podporujeme ty, kteří obhospodařují půdu, rybníky a lesy, chovají hospodářská zvířata, včetně včel, podílejí se na rozvoji venkova, produkují kvalitní a regionální potraviny…

Jsme skvělí v tom, že se nám daří čerpat všechny alokované prostředky a tím se může pochlubit opravdu málokterý úřad. Proto k nám lidé chodí rádi.

A jak se u toho všeho cítíme? Nejspíš dobře. Dělali jsme si takový miniprůzkum sami mezi sebou a vyšlo nám, že SZIF je pro nás přátelský, otevřený, nápomocný, stabilní a užitečný. Takže můžeme přimhouřit oči nad tím, že občas nám ta bobtnající administrativa (bohužel nezbytná) komplikuje život a docela dobře bychom se bez ní obešli. Ale i tak nám to tu klape. Přijďte se přesvědčit!© Copyright 2017 Univerzita Karlova